Display: OLED; graphical; 0.91"; 128x32; Dim: 30x11.5x1.45mm; white
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DEP 128032E-W
Manufacturer: DISPLAY ELEKTRONIK
Manufacturer code: DEP 128032E-W
Product downloads
Specification for Display: OLED; graphical; 0.91"; 128x32; Dim: 30x11.5x1.45mm; white
| Supply voltage | 2.8...3.3V DC |
| Colour | white |
| Interface | I2C |
| Number of pins | 14 |
| Dimensions | 30x11.5x1.45mm |
| Type of pin configuration | 1x14 |
| Display resolution | 128x32 |
| Display features | passive panel |
| Screen size | 0.91" |
| Kind of display | graphical |
| Contrast | 2000:1 |
| Window dimensions (H x W) | 22.384x5.584mm |
| Kind of controller | SSD1306BZ |
| Type of display | OLED |
| Ribbon cable pitch | 0.62mm |