Display: OLED; graphical; 2"; 128x32; Dim: 59x18.86x1.41mm; white
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DEP 128032F-W
Manufacturer: DISPLAY ELEKTRONIK
Manufacturer code: DEP 128032F-W
Product downloads
Specification for Display: OLED; graphical; 2"; 128x32; Dim: 59x18.86x1.41mm; white
| Supply voltage | 2.8...3.3V DC |
| Colour | white |
| Interface | 8bit 68xx 80xx, I2C, SPI |
| Number of pins | 31 |
| Dimensions | 59x18.86x1.41mm |
| Type of pin configuration | 1x31 |
| Display resolution | 128x32 |
| Display features | passive panel |
| Screen size | 2" |
| Kind of display | graphical |
| Contrast | 2000:1 |
| Window dimensions (H x W) | 50.535x10.695mm |
| Kind of controller | SSD1315 |
| Type of display | OLED |
| Ribbon cable pitch | 0.845mm |