Display: OLED; graphical; 1.71"; 128x32; Dim: 50.5x15.75x2.01mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DEP 128032G-W
Manufacturer: DISPLAY ELEKTRONIK
Manufacturer code: DEP 128032G-W
Product downloads
Specification for Display: OLED; graphical; 1.71"; 128x32; Dim: 50.5x15.75x2.01mm
| Supply voltage | 2.8...3.3V DC |
| Colour | white |
| Interface | I2C, SPI |
| Number of pins | 18 |
| Dimensions | 50.5x15.75x2.01mm |
| Type of pin configuration | 1x18 |
| Display resolution | 128x32 |
| Display features | passive panel |
| Screen size | 1.71" |
| Kind of display | graphical |
| Contrast | 2000:1 |
| Window dimensions (H x W) | 42.22x10.54mm |
| Kind of controller | SSD1307ZD |
| Type of display | OLED |
| Ribbon cable pitch | 500µm |