Display: OLED; graphical; 1.3"; 128x96; Dim: 33x26.8mm; white
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DEP 128096A-W
Manufacturer: DISPLAY ELEKTRONIK
Manufacturer code: DEP 128096A-W
Product downloads
Specification for Display: OLED; graphical; 1.3"; 128x96; Dim: 33x26.8mm; white
| Supply voltage | 3.3V DC |
| Colour | white |
| Interface | 8bit MCU, SPI |
| Number of pins | 16 |
| Dimensions | 33x26.8mm |
| Type of pin configuration | 1x16 |
| Display resolution | 128x96 |
| Display features | passive panel |
| Screen size | 1.3" |
| Kind of display | graphical |
| Window dimensions (H x W) | 32x23.8mm |
| Kind of controller | SSD1329 |
| Type of display | OLED |
| Ribbon cable pitch | 1mm |