Knob; Ø: 30mm; Ext.thread: M8; 35mm; H: 18mm; stainless steel
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DIN 464-M8-35-NI
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: DIN 464-M8-35-NI
Product downloads
Specification for Knob; Ø: 30mm; Ext.thread: M8; 35mm; H: 18mm; stainless steel
| Body material | stainless steel |
| Height | 18mm |
| Body colour | natural |
| Diameter | 30mm |
| Thread length | 35mm |
| Type of mounting element | knob |
| External thread | M8 |
| Mechanical elements features | knurled |