Product code: DNA30EM2200PZ-TUB
Manufacturer: IXYS
Manufacturer code: DNA30EM2200PZ-TUB
  • Mounting
  • Case
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Max. off-state voltage
  • Features of semiconductor devices
  • Max. forward impulse current
  • Load current
  • Max. forward voltage
  • Power dissipation
  • Type of diode
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: rectifying; SMD; 2.2kV; 30A; Package: tube; TO263ABHV; 210W
Mounting SMD
Case TO263ABHV
Kind of package tube
Semiconductor structure single diode
Max. off-state voltage 2.2kV
Features of semiconductor devices high voltage
Max. forward impulse current 315A
Load current 30A
Max. forward voltage 1.24V
Power dissipation 210W