PCB distance; polyamide; L:22.2mm; self-adhesive, snap fastener
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DR8GB07V40998
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for PCB distance; polyamide; L:22.2mm; self-adhesive, snap fastener
| Mounting | self-adhesive, snap fastener |
| Colour | natural |
| Material | polyamide |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Spacer length | 22.2mm |
| Base dimensions | 17.8x17.8mm |
| Type of spacer | PCB distance |
| Mounting plate thickness | 1.6mm |
| Plate mounting hole diameter | 4mm |