Relay: solid state; Ucntrl: 4÷15VDC; 10A; 48÷380VAC; DIN; -40÷80°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DRA1-SPF380D25
Manufacturer: SENSATA / CRYDOM
Manufacturer code: DRA1-SPF380D25
Product downloads
Specification for Relay: solid state; Ucntrl: 4÷15VDC; 10A; 48÷380VAC; DIN; -40÷80°C
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 10A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP00 |
| Switched voltage | 48...380V AC |
| Indication | LED |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |