Relay: solid state; Ucntrl: 18÷36VAC; 10A; 12÷280VAC; DIN; -40÷80°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DRA1-SPFE240A25
Manufacturer: SENSATA / CRYDOM
Manufacturer code: DRA1-SPFE240A25
Product downloads
Specification for Relay: solid state; Ucntrl: 18÷36VAC; 10A; 12÷280VAC; DIN; -40÷80°C
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 10A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP00 |
| Switched voltage | 12...280V AC |
| Indication | LED |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |