Product code: DRE-11.4/53-L48NB-C
Manufacturer: MURATA POWER SOLUTIONS
Manufacturer code: DRE-11.4/53-L48NB-C
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Operating temperature
  • Efficiency
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 604W; Uin: 36÷60V; Uout: 11.4VDC; Iout: 53A; DIP
Output current 53A
Mounting THT
Case DIP
Operating temperature -40...85°C
Efficiency 95.5%