Timer; 0,1s÷100h; MOSFET; number of operation modes: 2; DIN; 6A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DRTL06D06
Manufacturer: SENSATA / CRYDOM
Manufacturer code: DRTL06D06
Product downloads
Specification for Timer; 0,1s÷100h; MOSFET; number of operation modes: 2; DIN; 6A
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 6A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| Switched voltage | 1...48V DC |
| Kind of output | MOSFET |
| Indication | LED |
| Electrical connection | screw terminals |
| Counting range | 0,1s...100h |
| Counter operation modes | cyclical operation with two independent times T1 and T2, pause first, cyclical operation with two independent times T1 and T2, pulse first |
| number of operation modes | 2 |