Timer; 0,1s÷100h; SCR; number of operation modes: 10; DIN; 6A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DRTU24D06R
Manufacturer: SENSATA / CRYDOM
Manufacturer code: DRTU24D06R
Product downloads
Specification for Timer; 0,1s÷100h; SCR; number of operation modes: 10; DIN; 6A
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 6A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| Switched voltage | 24...280V AC |
| Indication | LED |
| Electrical connection | screw terminals |
| Counting range | 0,1s...100h |
| Switching method | instantaneous switching |
| number of operation modes | 10 |