Product code: DSA30I100PA
Manufacturer: IXYS
Manufacturer code: DSA30I100PA
  • Semiconductor structure
  • Load current
Product downloads
Specification for Diode: Schottky rectifying; THT; 100V; 30A; 175W; TO220AC
Mounting THT
Case TO220AC
Kind of package tube
Semiconductor structure single diode
Load current 30A
Max. forward voltage 780mV
Power dissipation 175W