Product code: DSA50C100QB
Manufacturer: IXYS
Manufacturer code: DSA50C100QB
Product downloads
Specification for Diode: Schottky rectifying; THT; 100V; 2x25A; 160W; TO3P
Mounting THT
Case TO3P
Kind of package tube
Semiconductor structure common cathode, double
Max. forward voltage 720mV
Power dissipation 160W