Product code: DSTB60100C
Manufacturer: LITTELFUSE
Manufacturer code: DSTB60100C
  • Mounting
  • Case
  • Semiconductor structure
  • Semiconductor structure
  • Max. forward impulse current
  • Max. forward voltage
  • Type of diode
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: Schottky rectifying; SMD; 100V; 2x30A; Ufmax: 0.9V; TO263
Mounting SMD
Case TO263
Semiconductor structure common cathode, double
Max. forward impulse current 300A
Max. forward voltage 900mV