Vibroisolation foot; Ø: 15mm; H: 20mm; Shore hardness: 55±5; 287N
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DVA.4-15-20-M4-10-55
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: DVA.4-15-20-M4-10-55
Product downloads
Specification for Vibroisolation foot; Ø: 15mm; H: 20mm; Shore hardness: 55±5; 287N
| Height | 20mm |
| Diameter | 15mm |
| Static load | 287N |
| Thread length | 10mm |
| Type of mounting element | vibroisolation foot |
| External thread | M4 |
| Shore hardness | 55±5 |
| Plunger material | steel |
| Stiffness | 57N/mm |
| Foot material | rubber |