Vibroisolation foot; Ø: 20mm; H: 20mm; Shore hardness: 55±5; 302N
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DVA.4-20-20-M6-18-55
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: DVA.4-20-20-M6-18-55
Product downloads
Specification for Vibroisolation foot; Ø: 20mm; H: 20mm; Shore hardness: 55±5; 302N
| Height | 20mm |
| Diameter | 20mm |
| Static load | 302N |
| Thread length | 18mm |
| Type of mounting element | vibroisolation foot |
| External thread | M6 |
| Shore hardness | 55±5 |
| Plunger material | steel |
| Stiffness | 60N/mm |
| Foot material | rubber |