Vibroisolation foot; Ø: 30mm; H: 20mm; Shore hardness: 40±5; 310N
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DVA.4-30-20-M8-20-40
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: DVA.4-30-20-M8-20-40
Product downloads
Specification for Vibroisolation foot; Ø: 30mm; H: 20mm; Shore hardness: 40±5; 310N
| Height | 20mm |
| Diameter | 30mm |
| Static load | 310N |
| Thread length | 20mm |
| Type of mounting element | vibroisolation foot |
| External thread | M8 |
| Shore hardness | 40±5 |
| Plunger material | steel |
| Stiffness | 100N/mm |
| Foot material | rubber |