Vibroisolation foot; Ø: 30mm; H: 25mm; Shore hardness: 55±5; 815N
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DVA.4-30-25-M8-20-55
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: DVA.4-30-25-M8-20-55
Product downloads
Specification for Vibroisolation foot; Ø: 30mm; H: 25mm; Shore hardness: 55±5; 815N
| Height | 25mm |
| Diameter | 30mm |
| Static load | 815N |
| Thread length | 20mm |
| Type of mounting element | vibroisolation foot |
| External thread | M8 |
| Shore hardness | 55±5 |
| Plunger material | steel |
| Stiffness | 130N/mm |
| Foot material | rubber |