Vibroisolation foot; Ø: 30mm; H: 30mm; Shore hardness: 70±5; 571N
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DVA.4-30-30-M8-20-70
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: DVA.4-30-30-M8-20-70
Product downloads
Specification for Vibroisolation foot; Ø: 30mm; H: 30mm; Shore hardness: 70±5; 571N
| Height | 30mm |
| Diameter | 30mm |
| Static load | 571N |
| Thread length | 20mm |
| Type of mounting element | vibroisolation foot |
| External thread | M8 |
| Shore hardness | 70±5 |
| Plunger material | steel |
| Stiffness | 200N/mm |
| Foot material | rubber |