Vibroisolation foot; Ø: 60mm; H: 20mm; Shore hardness: 55±5; 2.28kN
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DVA.4-60-20-M10-28-55
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: DVA.4-60-20-M10-28-55
Product downloads
Specification for Vibroisolation foot; Ø: 60mm; H: 20mm; Shore hardness: 55±5; 2.28kN
| Height | 20mm |
| Diameter | 60mm |
| Static load | 2.28kN |
| Thread length | 28mm |
| Type of mounting element | vibroisolation foot |
| External thread | M10 |
| Shore hardness | 55±5 |
| Plunger material | steel |
| Stiffness | 420N/mm |
| Foot material | rubber |