Vibroisolation foot; Ø: 75mm; H: 40mm; Shore hardness: 40±5; 2300N
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DVA.4-75-40-M12-37-40
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: DVA.4-75-40-M12-37-40
Product downloads
Specification for Vibroisolation foot; Ø: 75mm; H: 40mm; Shore hardness: 40±5; 2300N
| Height | 40mm |
| Diameter | 75mm |
| Static load | 2300N |
| Thread length | 37mm |
| Type of mounting element | vibroisolation foot |
| External thread | M12 |
| Shore hardness | 40±5 |
| Plunger material | steel |
| Stiffness | 380N/mm |
| Foot material | rubber |