Vibration damper; M6; Ų:25mm; rubber; L:20mm; H:6mm; 1235N; 247N/mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DVC3-25-20-20M6-7
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Vibration damper; M6; Ų:25mm; rubber; L:20mm; H:6mm; 1235N; 247N/mm
| Body material | rubber |
| Diameter | 25mm |
| Thread | M6 |
| D1 dimension | 20mm |
| H dimension | 6mm |
| Spacer length | 20mm |
| Static load | 1235N |
| Type of mounting element | vibration damper |
| Mechanical elements features | with internal threaded hole on both ends |
| Shore hardness | 70±5 |
| Stiffness | 247N/mm |