Product code: DZ9F4V3S92-7
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: DZ9F4V3S92-7
  • Mounting
  • Case
  • Tolerance
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Power dissipation
  • Type of diode
  • Zener voltage
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 0.2W; 4.3V; SMD; reel,tape; SOD923; single diode
Mounting SMD
Case SOD923
Tolerance ±5%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 200mW
Type of diode Zener
Zener voltage 4.3V