Product code: EC2SB-05S33S
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC2SB-05S33S
Specification for Converter: DC/DC
Output current 2.5A
Mounting SMT
Power 8.3W
Output voltage 3.3V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 87%