Product code: EC2SB-12S12S
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC2SB-12S12S
Specification for Converter: DC/DC
Output current 833mA
Mounting SMT
Power 10W
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 87%