Product code: EC2SBW-24S15N
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC2SBW-24S15N
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Input voltage
Specification for Converter: DC/DC
Mounting THT
Case DIP
Power 10W
Body dimensions 25.4x25.4x10.2mm
Output voltage 15V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 86%