Product code: EC2SBW-48D12N
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC2SBW-48D12N
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Body dimensions
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
Specification for Converter: DC/DC
Output current 416mA
Mounting THT
Case DIP
Power 10W
Body dimensions 25.4x25.4x10.2mm
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 86%
Output current 2 416mA