Product code: EC2SBW-48S15
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC2SBW-48S15
  • Power
  • Operating temperature
Mounting THT
Case DIP
Power 10W
Operating temperature -40...85°C
Body dimensions 25.4x25.4x10.2mm
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 86%