Product code: EC3A12S-E
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC3A12S-E
Specification for Converter: DC/DC
Output current 250mA
Mounting SMT
Power 3W
Operating temperature -40...85°C
Body dimensions 31.8x20.3x11.4mm
Output voltage 12V DC
Efficiency 84%