Product code: EC3A15HM
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC3A15HM
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
Specification for Converter: DC/DC
Output current 125mA
Mounting THT
Case DIP24
Power 3W
Operating temperature -25...71°C
Body dimensions 31.8x20.3x10.2mm
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 77%
Output current 2 125mA