Product code: EC3A15HMS-E
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC3A15HMS-E
  • Power
  • Operating temperature
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
Specification for Converter: DC/DC
Output current 125mA
Mounting SMT
Power 3W
Operating temperature -40...85°C
Body dimensions 31.8x20.3x11.4mm
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 84%
Output current 2 125mA