Product code: EC3AB12HMS
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC3AB12HMS
  • Output current
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
Output current 250mA
Mounting SMT
Power 3W
Operating temperature -25...71°C
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 79%