Product code: EC3AB12MS
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC3AB12MS
Specification for Converter: DC/DC
Output current 250mA
Mounting SMT
Power 3W
Operating temperature -25...71°C
Output voltage 12V DC
Efficiency 79%