Product code: EC3AE15M
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC3AE15M
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
Specification for Converter: DC/DC
Output current 100mA
Mounting THT
Case DIP24
Power 3W
Operating temperature -25...71°C
Body dimensions 31.8x20.3x10.2mm
Output voltage 15V DC
Efficiency 61%
Output current 2 100mA