Product code: EC3SA-48S33
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC3SA-48S33
Specification for Converter: DC/DC
Output current 700mA
Mounting THT
Case SIP8
Power 2.3W
Operating temperature -40...85°C
Body dimensions 21.8x9.2x11.1mm
Output voltage 3.3V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 77%