Product code: EC3SB-48S15S
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC3SB-48S15S
  • Output current
  • Mounting
  • Power
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
Output current 1A
Mounting SMT
Power 15W
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 90%