Product code: EC4A12M-E
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC4A12M-E
  • Output current
  • Mounting
  • Case
Specification for Converter: DC/DC
Output current 500mA
Mounting THT
Case DIP24
Power 6W
Operating temperature -40...85°C
Body dimensions 31.8x20.3x10.2mm
Output voltage 12V DC
Efficiency 86%