Product code: EC4A12MS
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC4A12MS
Specification for Converter: DC/DC
Output current 470mA
Mounting SMT
Power 5.6W
Operating temperature -25...71°C
Body dimensions 31.8x20.3x11.4mm
Output voltage 12V DC
Efficiency 84%