Product code: EC4A15S-E
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC4A15S-E
  • Output current
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
Specification for Converter: DC/DC
Output current 200mA
Mounting SMT
Power 6W
Operating temperature -40...85°C
Body dimensions 31.8x20.3x11.4mm
Output voltage 15V DC
Efficiency 87%
Output current 2 200mA