Product code: EC4AB12HT
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC4AB12HT
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Insulation voltage
Specification for Converter: DC/DC
Output current 470mA
Mounting THT
Case DIP24
Power 5.6W
Operating temperature -25...71°C
Body dimensions 31.8x20.3x12.7mm
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 83%