Product code: EC4AB12MS
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC4AB12MS
  • Output current
Specification for Converter: DC/DC
Output current 470mA
Mounting SMT
Power 5.6W
Operating temperature -25...71°C
Output voltage 12V DC
Efficiency 83%