Product code: EC4AB15HMT
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC4AB15HMT
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
Specification for Converter: DC/DC
Mounting THT
Case DIP24
Power 5.7W
Operating temperature -25...71°C
Body dimensions 31.8x20.3x12.7mm
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 82%
Output current 2 190mA