Product code: EC4AW-48D12H6
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC4AW-48D12H6
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Output voltage 2
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
Output current 250mA
Mounting THT
Case DIP24
Power 6W
Operating temperature -40...71°C
Body dimensions 31.8x20.3x10.2mm
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 6kV DC
Efficiency 83%