Product code: EC4AW12HM
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC4AW12HM
  • Output current
  • Mounting
  • Case
Specification for Converter: DC/DC
Output current 470mA
Mounting THT
Case DIP24
Power 5.6W
Operating temperature -25...71°C
Body dimensions 31.8x20.3x10.2mm
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 82%