Product code: EC4AW12HMS
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC4AW12HMS
  • Output current
Specification for Converter: DC/DC
Output current 470mA
Mounting SMT
Power 5.6W
Operating temperature -25...71°C
Body dimensions 31.8x20.3x11.4mm
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 82%