Product code: EC4BU-12S33A
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC4BU-12S33A
Specification for Converter: DC/DC
Output current 2.5A
Mounting THT
Case DIP6
Power 8.3W
Body dimensions 50.8x25.4x10.2mm
Output voltage 3.3V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 82%