Product code: EC4BU-24S12AT
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC4BU-24S12AT
  • Output current
Specification for Converter: DC/DC
Output current 833mA
Mounting THT
Case DIP6
Power 10W
Body dimensions 50.8x25.4x10.2mm
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 87%