Product code: EC4BU-48S15
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC4BU-48S15
  • Power
  • Operating temperature
Case DIP6
Power 10W
Operating temperature -40...85°C
Body dimensions 50.8x25.4x10.2mm
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 87%