Product code: EC4SBW-48S15N
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC4SBW-48S15N
Specification for Converter: DC/DC
Output current 1.33A
Mounting THT
Case DIP6
Power 20W
Body dimensions 25.4x25.4x10.2mm
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 89%